top of page

מאה מטר - תערוכת צילום

מאה מטר - תערוכת צילום

אודות המיזם

193_aya_lev_zukerman.jpg

צילום: איה לב צוקרמן

"מאה מטר - תערוכת צילום" היא יוזמה ייחודית ופורצת דרך, שנוצרה בתקופת הסגר על ידי דין אהרוני – רולנד, צלמת, משוררת ואמנית רב תחומית.

בזמן שמשרד הבריאות הורה לנו להישאר ברדיוס של 100 מטרים מהבית, הזמינה דין, באמצעות הפייסבוק, צלמים, יוצרים ואנשים עם עין טובה, לתעד את מרחב 100 המטר שלהם. תוך זמן קצר נוצרה קהילה של אלפי חברים מהארץ ומהעולם: ניו יורק, רומא, סידני, פריז, בוסטון, לונדון, טורונטו, ברלין ועוד. בימים אלו, הופך המיזם המיוחד לתערוכה של מאות יוצרים, שמאפשרת הצצה מרתקת ונוגעת ללב לנקודת מבטם של אנשים הנתונים בסגר. 

מתוך אלפי התמונות שהועלו בקבוצת הפייסבוק "מאה מטר - תערוכת צילום", נבחרו על- ידי ועדה של מיטב אנשי המקצוע כ- 200 צילומים שמוצגים בתערוכה.

 

התערוכה מתקיימת בשדרות רוטשילד בתל אביב והתמונות הנבחרות מוצגות על גבי מדבקות, אותן מדבקות שמשמשות לסימון מיקום עמידה בתורים, בהפגנות בתקופת הקורונה, ויונחו, באופן סימבולי, במרחק של שני מטרים האחת מהשנייה.

 

התערוכה מתקיימת החל מיום רביעי, 22.7.2020 בשעה 18:00 ועד לתאריך 10.8.2020

בשדרות רוטשילד, ת"א

 

בנוסף לתערוכה הוקם אתר זה בכדי לאפשר לכל אותם אנשים אשר אין באפשרותם להגיע לתערוכה, לחוות אותה באופן דיגיטלי ולצפות בתמונות שנבחרו על- ידי הוועדה. 

תהנו!

 

התערוכה בליווי וסיוע עיריית תל אביב – יפו

לתמיכה בפרויקט לחצו כאן

האנשים מאחורי המיזם

יצירה, ניהול אמנותי ואוצרות – דין אהרוני רולנד

צלמת, משוררת, אמנית רב תחומית ויזמת, שרואה חשיבות רבה, דווקא בימים אלה, לחזק את היוצרים, האומנים והחברה ולהביא את האמנות אל המרחב הציבורי.
 

לפני מספר חודשים הוציאה דין את ספר הביכורים שלה "שוט ויסקי ושמלה מנייר" בהוצאת אש קטנה 77 בעריכת ד"ר אפרת מישורי. היום עובדת דין על מיזמים נוספים ועל מופע פרפורמנס רב תחומי שהיא מביימת בהשראת ספר השירים שלה בתמיכת מפעל הפיס לתרבות ואמנות.

photography by Ronit Rolland.jpg

צילום: רונית רולנד

מאחורי המיזם עומדים אנשים רבים אשר תרמו מזמנם וסייעו לנו להוציא אותו לפועל:

תודה לאנשי הוועדה שבחרה את התמונות לתערוכה מתוך אלפי התמונות ששותפו: זיו קורן, יאיר ברק וד״ר יעל רוזין, תודה לאיריס בדולח שהובילה את המיזם, תודה ענקית לרונית רולנד שתמכה וסייעה בהפקתו, תודה להדס פלד מ- Two design על העיצוב הגרפי והמיתוג של התערוכה, תודה לליסה בלכמן על סיוע בעיצוב התערוכה, תודה לאבישג בוחבוט, הינדי שחר ודוד צירילסון על בניית האתר והגלריה של "מאה מטר", ותודה לכוכבה קמיר על היח"צ.
 

תודה מעומק הלב לעיריית תל אביב על הליווי והסיוע ובעיקר לחברת המועצה סיגל אהרוני ויצמן, לראש העיר מר רון חולדאי, לדובר העירייה איתן שוורץ, למר רובי זלוף, לאריאלה לוסטהויז, לצלילית בן נבט, ליפעת זבירין, ללירית לבני להב, לגיורא יהלום, לעדי אזולאי, לאיתי חוכמה, לשירלי דים, להילה אופמן, לדין בינס, ללירון בן אליהו, לקובי כהן משפ"ע.

תודה לסגן ראש את״ל קובי כהן, לשלומי מוגרבי ממרחב ירקון, לאוהד עוזרי, לדודי מדפוס "ברעם", לאחיקם מדפוס "נחליאלי", לדניאלה עקיבא, לנורית יעקבס-ינון.

 

התערוכה היא פרי יצירתם של מאות אנשים. אנו מבקשים לכבד את יצירותיהם ואת המרחב בו הן מוצגות.

פרסומים על המיזם

bottom of page